12.04.2009

Танці Хип-хоп  
Author:

Posted in Загальне | |

« Стаття про хип-хопе в National Geographic   |   Хип-хоп - танці до упада »

Молодіжна субкультура, що з’явилася в США в кінці 1970-х в середовищі афроамериканцев. Для неї характерні своя музика (також звана «хип-хоп»), свій жаргон, своя мода, танцювальні стилі (брейк-данс і ін.), графічне мистецтво (граффіті) і свій кінематограф. До початку 1990-х рр. хип-хоп став частиною молодіжної культури в багатьох країнах світу.
У даній статті розглядається музика в стилі хип-хоп і загальні елементи субкультури хип-хопа.Музыка хип-хопа складається з двох основних елементів: репа (ритмічного речитативу з чітко позначеними римами) і ритму, що задається ді-джєєм; в той же час нерідкі композиції без вокалу. У такій комбінації виконавці репа називають себе «эм-сі» (англ. MC - Microphone Controller або Master of Ceremony).
Пріоритетним і найбільш оцінюваним вважається мистецтво рими, яку «эм-сі» в гонитві за новаторством часто складають в збиток сенсу тексту, що, у свою чергу, перетворює його на заплутані загадки (напр. Гостфейс Килла говорить, що навмисне прагне складати такі рими, щоб ніхто не зрозумів, окрім нього, про що йдеться).
У завдання одного або декількох ді-джєєв входить програмування ритму на драм-машине, семплірованіє (використання фрагментів чужих композицій, особливо партій баса і синтезаторів), маніпуляції з вініловими пластинками і іноді «бітбоксинг» (вокальна імітація ритму драм-машини). На сцені музиканти часто супроводжуються танцювальним ансамблем.

В даний час хип-хоп є одним з найбільш комерційно успішних видів сучасної розважальної музики і стилістично представлений безліччю напрямів усередині жанру.Хип-хоп став першою музикою, якнайповніше і сучасної афроамериканской культури, що самобутньо утілила ідеологію. Ця ідеологія була побудована на антагонізмі американській білій, англо-саксонской культурі.


Tags: , , , ,

Загальне


Схожі записи